Historia w Polsce

1997

Otwarcie nowej siedziby firmy w Łomiankach

1996

Powstaje spółka BPW Polska

1990

Pierwszy oficjalny import osi BPW do Polski

BPW Bergische Achsen ma kilkadziesiąt firm córek i przedstawicielstw na całym świecie.

Jedną z nich jest firma BPW Polska Sp. z o.o.

Obecność firmy BPW na rynku polskim datuje się od początku lat 90, kiedy to firma Petemar Sp. z o.o., jako jej przedstawiciel, rozpoczyna w maju 1990 roku aktywną promocję i sprzedaż osi i zawieszeń BPW krajowym producentom przyczep i naczep. Równolegle poprzez rozwój sieci dealerów i stacji serwisowych stale rozwija się współpraca z rynkiem użytkowników. Firma oprócz wyrobów BPW reprezentuje i oferuje również produkty JOST, a także pneumatykę WABCO, zamienioną przez nas od 1997 roku na pneumatykę i elektronikę KNORR Bremse.
Dynamiczny rozwój firmy, jej obrotów, oferowanego asortymentu, liczby klientów oraz perspektywy sprawiły, że:

od 1 listopada 1996 rozpoczyna działalność spółka joint venture związana z BPW Bergische Achsen KG – BPW Polska Sp. z o.o.

w grudniu 1997 przenosimy się z warszawskich Bielan do nowoczesnej siedziby firmy w Łomiankach

Obecnie jesteśmy oficjalnym przedstawicielem marek grupy BPW: BPW, HESTAL, ERMAX, HBN TEKNIK, IDEM TELEMATICS,  dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla branży transportowej. Oferta Grupy BPW obejmuje osie i zawieszenia BPW, okucia, zamki i elementy zabudowy naczep marki HESTAL, systemy oświetlenia ERMAX, błotniki (ISTOFLEX, GREENFLEX), chlapacze i technologie kompozytowe marki HBN, a także systemy telematyczne IDEM.