Zawieszenie ECO Air Compact HD do wywrotek z Gwarancją ECO Plus 5+3 lata

BPW Bergische Achsen KG rozwija program doskonale sprawdzających się zawieszeń ECO Air COMPACT (EAC) o wersję heavy-duty (HD). Wersja EAC HD przeznaczona jest do zastosowań 9t w pojazdach pracujących w trudniejszych warunkach - typowych dla wywrotek, a także pojazdów zbiornikowych.

BPW Bergische Achsen KG rozwija program doskonale sprawdzających się zawieszeń ECO Air COMPACT (EAC) o wersję heavy-duty (HD). Wersja EAC HD przeznaczona jest do zastosowań 9t w pojazdach pracujących w trudniejszych warunkach – typowych dla wywrotek, a także pojazdów zbiornikowych.

Rys. 1. EAC HD jest zawieszeniem o nośności 9t, przeznaczone do pracy w warunkach „standard off-road”. Oznaczenie zawieszeń EAC HD to: zaślepki na wahaczach i naklejki na kapslach ze znakiem EAC HD.
Rys. 1.
EAC HD jest zawieszeniem o nośności 9t, przeznaczone do pracy w warunkach „standard off-road”. Oznaczenie zawieszeń EAC HD to: zaślepki na wahaczach i naklejki na kapslach ze znakiem EAC HD.

W wykonaniu EAC HD dokonano optymalizacji bezobsługowego połączenia elementów zawieszenia (wahacza i wspornika miecha) z korpusem osi. Optymalizacja polega na uformowaniu specjalnego kształtu powierzchni elementów zawieszenia współpracujących z korpusem osi (Rys.3). Powierzchnia styku jest obrabiana laserowo (Rys.2). Powstałe w ten sposób, nowatorskie połączenie kształtowe zapewnia wytrzymałość wymaganą w eksploatacji w warunkach off-road.

Rys. 2. Laserowe formowanie powierzchni przylegania wahacza do korpusu osi.
Rys. 2.
Laserowe formowanie powierzchni przylegania wahacza do korpusu osi.
Rys. 3. Obrobiona laserowo powierzchnia współpracy wspornika miecha z korpusem osi.
Rys. 3. Obrobiona laserowo powierzchnia współpracy
wspornika miecha z korpusem osi.

Zawieszenia EAC HD standardowo wyposażane są we wzmocnione amortyzatory HD o charakterystyce tłumienia przystosowanej do pracy w trudniejszych warunkach. Zawieszenia EAC HD dostępne są również z krótszym wspornikiem miecha, przystosowanym do współpracy wywrotek z rozściełaczem asfaltu.

Więcej: BPW-NEWS,  Broszura